Manufacturer No:RAA2100404GLG#MD0
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 4A 5V DC/DC step down power supply Module 3x3 embedded lami
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Output Voltage: | 600 mV to 5 V |
| Output Current: | 4 A |
| Switching Frequency: | 4 MHz |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Dimensions: | 3 mm x 3 mm |
| Fall Time: | 6.5 us |
| Input Voltage Min: | 2.7 V |
| Load Regulation: | 1 % |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Rise Time: | 1 ms |
| Series: | RAA210xxx |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
SHJWD200WEWLS230
Brand:Carlo Gavazzi

BB-WSK-NRG-2
Brand:Advantech

58307-1124
Brand:CCS

178010601
Brand:Wurth Elektronik

DFR0929
Brand:DFRobot

Z63000Z2910Z01Z83
Brand:EPCOS / TDK

MPM3690GBF-20A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

178030601
Brand:Wurth Elektronik

MPM3690GBF-50A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
58315-1042
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






