Manufacturer No:MEZS7-SharedPowerbank
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules MP2696A Solution Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Low Voltage Booster Modules |
| Input Voltage Max: | 6 V |
| Output Voltage: | 5.05 V to 5.25 V |
| Output Current: | 3.6 A |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 6.35 cm x 6.35 cm x 1.2 cm |
| Input Voltage Min: | 4 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Power: | 18 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MABC-001000-DP000L
Brand:MACOM

MPM3690GBF-30B-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

SHJWD200WEBLS230
Brand:Carlo Gavazzi

416040010-3
Brand:Digital View
58312-1040
Brand:CCS

15305-2-2-4
Brand:Bussmann / Eaton

2157
Brand:Tinkerforge

VMUSAV30XSXX
Brand:Carlo Gavazzi

CS-CIRCUITSETUP-01
Brand:Crowd Supply

FIT0870
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






