Manufacturer No:58312-1041
Manufacturer:CCS
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules RIGrunner 4005 Horizontal
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CCS |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 13.8 V |
| Output Current: | 40 A |
| Brand: | CCS |
| Dimensions: | 6 in x 1.4 in x 3 in |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 1.681 lbs |
HOT
58307-1037
Brand:CCS
TPSM63603SRDHR
Brand:Texas Instruments

FIT0870
Brand:DFRobot

HV-IBSS-USB
Brand:Vishay

58301-1029
Brand:CCS

VMUS0AV10XSFX
Brand:Carlo Gavazzi
TPSM83100SIUR
Brand:Texas Instruments

1238130000
Brand:Weidmuller

MPM3824CGPA-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58313-1561
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






