Manufacturer No:PRFE21000108
Manufacturer:Olmatic
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules S.USV advanced
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Olmatic |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 3.5 A |
| Brand: | Olmatic |
| Dimensions: | 65 mm x 56.5 mm x 9 mm |
| Input Voltage Min: | 7 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58312-1355
Brand:CCS

178010601
Brand:Wurth Elektronik

M039-V11
Brand:M5Stack

FSR1670PDB
Brand:Intel

CRD250DA12E-XM3
Brand:Wolfspeed
SIC951EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix

58403-1047
Brand:CCS
TPSM63603SRDHR
Brand:Texas Instruments

PRFE21000031
Brand:Olmatic
RAA2100404GLG#MD0
Brand:Renesas / Intersil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






