Manufacturer No:MPM3824CGPA-Z
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 2.75V to 6V 2A Ultra-Small Power Module with Ultra-Low Noise
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 6 V |
| Output Voltage: | 600 mV to 6 V |
| Output Current: | 2 A |
| Switching Frequency: | 1.25 MHz |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 2.5 mm x 2.5 mm x 1.2 mm |
| Input Voltage Min: | 2.75 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | MPM3824C |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
TPSM63603RDHR
Brand:Texas Instruments
TPSM63602V3RDHR
Brand:Texas Instruments

ET330DINAV53HS1X
Brand:Carlo Gavazzi

TPSM63606SRDLR
Brand:Texas Instruments
USB-PWR
Brand:Olimex Ltd.

178010601
Brand:Wurth Elektronik

416040010-3
Brand:Digital View
SIC967EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix
RAA2100404GLG#MD0
Brand:Renesas / Intersil
31M-300-0
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






