Manufacturer No:SWITCHING-3TERM-5V
Manufacturer:Gravitech
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 3 TERMINAL 5V 1A SWITCHING REGULATOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Gravitech |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 40 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 1 A |
| Brand: | Gravitech |
| Dimensions: | 0.98 in x 0.55 in |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
178031801
Brand:Wurth Elektronik

173011235
Brand:Wurth Elektronik
31M-300-0
Brand:Bussmann / Eaton

DFR0929
Brand:DFRobot

58404-1673
Brand:CCS

MPM54504GBS-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
TPSM63603V3RDHR
Brand:Texas Instruments

ET340DINAV23XS1X
Brand:Carlo Gavazzi

SHJWD200WE230
Brand:Carlo Gavazzi
TPSM63606RDLR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






