Manufacturer No:DFR0831
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules DC-DC Buck Converter 7-24V to 5V 4A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 4 A |
| Brand: | DFRobot |
| Input Voltage Min: | 7 V |
| Output Power: | 20 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
SHJWD200WEBLS230
Brand:Carlo Gavazzi

58305-1033
Brand:CCS
TPSM63602V5RDHR
Brand:Texas Instruments

MAXM17626AMB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MPM54504GBS-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

SHJWEM16A230
Brand:Carlo Gavazzi

178011801
Brand:Wurth Elektronik

CS-CIRCUITSETUP-02
Brand:Crowd Supply

MPM3824CGPA-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58301-1029
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






