Manufacturer No:2165
Manufacturer:Tinkerforge
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules DC Bricklet 2.0: Drives one brushed DC motor with up to 28V and 5A (peak)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tinkerforge |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Input Voltage Max: | 28 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 10 mA |
| Brand: | Tinkerforge |
| Dimensions: | 40 mm x 40 mm x 15 mm |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | Bricklet |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Tradename: | DC Bricklet 2.0 |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT
SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech

CS-POWEREVER-02
Brand:Lambda Nu

58312-1355
Brand:CCS

FHW4UPDB
Brand:Intel

MABC-001000-DP000L
Brand:MACOM

58403-1047
Brand:CCS

2156
Brand:Tinkerforge

SHJWEM16A230
Brand:Carlo Gavazzi

STWLC38JR
Brand:STMicroelectronics

ET272DINMV53X2SX
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






