Manufacturer No:DFR0852
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 4-way Fast Charge Buck Module (Compatible with Raspberry Pi 4B & Jetson Nano)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 32 V |
| Output Voltage: | 3 V to 12 V |
| Output Current: | 3 A |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 90 mm x 45 mm |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Output Power: | 24 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
FHW4UPDB
Brand:Intel

VMUS0AV10XSFX
Brand:Carlo Gavazzi
31M-300-0
Brand:Bussmann / Eaton

FSR1670PDB
Brand:Intel

Z63000Z2910Z01Z83
Brand:EPCOS / TDK

ET330DINAV53HS1X
Brand:Carlo Gavazzi

CS-CIRCUITSETUP-04
Brand:Crowd Supply

PRFE21000026
Brand:Olmatic
SIC967EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix
TPSM63606RDLR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






