Manufacturer No:DFR0849
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 2-way Fast Charge Buck Module (Compatible with Raspberry Pi 4B & Jetson Nano)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 32 V |
| Output Voltage: | 3 V to 12 V |
| Output Current: | 3 A |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 50 mm x 40 mm |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Output Power: | 24 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOTUSB-PWR
Brand:Olimex Ltd.
TPSM63603SRDHR
Brand:Texas Instruments

MPM3690GBF-50A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
31M-300-0
Brand:Bussmann / Eaton

58313-1561
Brand:CCS

CS-CIRCUITSETUP-02
Brand:Crowd Supply

2157
Brand:Tinkerforge

MPM3690GBF-50B-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

CS-CIRCUITSETUP-03
Brand:Crowd Supply

58307-1037
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






