Manufacturer No:58303-1601
Manufacturer:CCS
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules RIGrunner 4010S+
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CCS |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 13.8 V |
| Output Current: | 40 A |
| Brand: | CCS |
| Dimensions: | 11.75 in x 1.4 in x 3 in |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58301-1029
Brand:CCS

CS-CIRCUITSETUP-02
Brand:Crowd Supply

178031801
Brand:Wurth Elektronik

178011801
Brand:Wurth Elektronik

CS-CIRCUITSETUP-03
Brand:Crowd Supply

1238130000
Brand:Weidmuller

SHJWD200WEBLS230
Brand:Carlo Gavazzi

58307-1124
Brand:CCS

410-293-B
Brand:Digilent

TPSM63606SRDLR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






