Manufacturer No:2156
Manufacturer:Tinkerforge
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules Performance DC Bricklet: Drives one brushed DC motor with up to 36V and 10A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tinkerforge |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Stepper Motors |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 12 mA |
| Brand: | Tinkerforge |
| Dimensions: | 80 mm x 80 mm x 22 mm |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | Bricklet |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Tradename: | Performance DC Bricklet |
| Unit Weight: | 3.527396 oz |
HOT
MM04
Brand:Apex Microtechnology
58315-1043
Brand:CCS
TPSM63603V5RDHR
Brand:Texas Instruments

MPM3824CGPA-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

CS-DMARK-STMD
Brand:Crowd Supply

58303-1601
Brand:CCS

CRD250DA12E-XM3
Brand:Wolfspeed
TLVM13620RDHR
Brand:Texas Instruments

58312-1354
Brand:CCS

58404-1673
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






