Manufacturer No:TPSM82913RDUR-ET
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 17-V VIN 3-A low-noise and low-ripple buck module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 17 V |
| Output Voltage: | 800 mV to 5.5 V |
| Output Current: | 3 A |
| Switching Frequency: | 2.2 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimensions: | 5.5 mm x 4.5 mm x 1.8 mm |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | TPSM82913E |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
FSR1670PDB
Brand:Intel
31M-300-0
Brand:Bussmann / Eaton

1296467
Brand:Phoenix Contact

cs-lifepo-02
Brand:Silicognition

58513-1381
Brand:CCS

2157
Brand:Tinkerforge

178010601
Brand:Wurth Elektronik

CS-CIRCUITSETUP-01
Brand:Crowd Supply
CR00140-02
Brand:Trenz Electronic
TPSM63603V3RDHR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






