Manufacturer No:DFR0929
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules Industrial Isolated DC-DC Buck Converter (9 18V to 5V 10A)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 18 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 10 A |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 81.5 mm x 68 mm x 17 mm |
| Input Voltage Min: | 9 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Output Power: | 50 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
VMUS0AV10XSFX01
Brand:Carlo Gavazzi

178021801
Brand:Wurth Elektronik

SHJWD200WEBLS230
Brand:Carlo Gavazzi

FIT0870
Brand:DFRobot

58403-1046
Brand:CCS

15305-2-2-4
Brand:Bussmann / Eaton

MM04
Brand:Apex Microtechnology

MPM3690GBF-20B-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

TPSM82913RDUR-ET
Brand:Texas Instruments
2030906-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






