Manufacturer No:1296467
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules CHARX PS-M2/825DC/1000DC/30KW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 825 VDC |
| Output Voltage: | 1 kVDC |
| Output Current: | 100 A |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 550 mm x 483 mm x 134 mm |
| Input Voltage Min: | 650 VDC |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Output Power: | 30 kW |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58403-1047
Brand:CCS

CS-CIRCUITSETUP-02
Brand:Crowd Supply
TPSM63603V5RDHR
Brand:Texas Instruments

58402-1045
Brand:CCS

MPM3695GRF-25-0022
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

PRFE21000108
Brand:Olmatic

BB-WSK-NRG-2
Brand:Advantech

MPM3690GBF-30A-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
2502520000
Brand:Weidmuller

2157
Brand:Tinkerforge
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






