Manufacturer No:MEZS7-SolarCharger
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules MP2731 Solution Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Chargers |
| Input Voltage Max: | 16 V |
| Output Current: | 4.5 A |
| Switching Frequency: | 1.35 MHz |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Dimensions: | 6.3 cm x 6.3 cm x 0.45 cm |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MEZS7-SolarCharger
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

MAXM17626AMB+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

CRD250DA12E-XM3
Brand:Wolfspeed

58312-1353
Brand:CCS

SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech

M039-V11
Brand:M5Stack
2030906-2
Brand:TE Connectivity

CS-CIRCUITSETUP-02
Brand:Crowd Supply

MPM3690GBF-20B-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58301-1028
Brand:CCS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






