Manufacturer No:173011235
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules FDSM 16-36Vin / 12Vout / 1A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Output Current: | 1 A |
| Switching Frequency: | 520 kHz |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Dimensions: | 11.6 mm x 8 mm x 10.4 mm |
| Input Voltage Min: | 16 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | FDSM |
| other: | 43 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
FHW4UPDB
Brand:Intel

58312-1441
Brand:CCS

58301-1029
Brand:CCS

PRFE21000109
Brand:Olmatic

PRFE21000108
Brand:Olmatic
2502520000
Brand:Weidmuller

MEZS7-SharedPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
TPSM63603V5RDHR
Brand:Texas Instruments

U160
Brand:M5Stack

MPM3690GBF-20B-T
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






