Manufacturer No:31M-300-0
Manufacturer:Eaton
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules mVEC Assembly 12 Relays/8 Fuses
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 30 A |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Dimensions: | 155 mm x 120 mm x 90 mm |
| Input Voltage Min: | 12 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
FSR1670PDB
Brand:Intel

410-293-A
Brand:Digilent
31M-300-0
Brand:Bussmann / Eaton

TPSM8D6B24MOWR
Brand:Texas Instruments

FIT0870
Brand:DFRobot

CS-CIRCUITSETUP-05
Brand:Crowd Supply

CS-POWEREVER-01
Brand:Lambda Nu

410-294-A
Brand:Digilent

ET330DINAV53HS1X
Brand:Carlo Gavazzi
CR00140-02
Brand:Trenz Electronic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






