Manufacturer No:AHB500C451WD1-A0LF
Manufacturer:KEMET
Type:Solenoids & Actuators
Description:Solenoids & Actuators 52um 1700N 44.5mm Piezo Actuator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Solenoids & Actuators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Actuators |
| Voltage Rating: | 150 VDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 44.5 mm |
| Series: | AHB |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KEMET |
| Diameter: | 7.91 mm |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Operating Force: | 450 N |
| Product Type: | Solenoids & Actuators |
| Self Resonant Frequency: | 22 kHz |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Solenoids & Actuators |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Part # Aliases: | UPAHB50451WD01 |
| Unit Weight: | 0.282192 oz |
HOT
1416010-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

2071567-2
Brand:TE Connectivity

G3VM-601DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

G7EB-1AP1-E DC24
Brand:Omron Electronics

G9SA-301 AC100-240
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700 AC230
Brand:Omron Automation and Safety

Z63000Z2910Z01Z48
Brand:EPCOS / TDK

TLP3475SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

Z63000Z2910Z001Z78
Brand:TDK

G5PZ-1A4-E DC24
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






