Manufacturer No:AHER4192
Manufacturer:Panasonic
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays HE-R RELAY4FORMA+1FORMB24VDC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 4 Form A 1 Form B |
| Contact Termination: | Solder Lug |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Coil Resistance: | 144 Ohms |
| Coil Current: | 167 mA |
| Contact Material: | Silver Tin |
| Series: | HE-R |
| Length: | 58 mm |
| Width: | 35 mm |
| Height: | 47 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Relays |
HOTG2RV-ST700 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK
IMB03ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

ECK150HAAPA
Brand:TE Connectivity

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity

6-1414989-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

HE1AN-W-DC24V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

TMR1201H4B012D10,03000
Brand:TE Connectivity

DCNLEV100-BN
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






