Manufacturer No:V23136J1004X050-EV-CBOX
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays Power Relay F A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 70 A |
| Coil Resistance: | 90 Ohms |
| Coil Current: | 70 A |
| Switching Voltage: | 7.2 VDC |
| Mounting Style: | Plug In |
| Contact Material: | Silver (Ag) |
| Length: | 35.2 mm |
| Width: | 32.4 mm |
| Height: | 78.2 mm |
| Brand: | TE Connectivity |
| Coil Termination: | Quick Connect |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Termination: | Quick Connect |
| IP Rating: | IP67 |
| Power Consumption: | 1.6 W |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 108 |
| Subcategory: | Relays |
| Type: | Maxi ISO Relay |
| Part # Aliases: | 1-1414122-0 |
HOT
5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

TLP3317(TP15,F
Brand:Toshiba

RM1D060D100
Brand:Carlo Gavazzi

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

G3VM-401DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse

G3VM-401DY2
Brand:Omron Electronics

AQV209GAX
Brand:Panasonic Industrial Devices
ECP150BHAADA
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST500 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






