Manufacturer No:AQY221N5V1Y
Manufacturer:Panasonic
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount PCB Mount PhotoMOS SSOP CXR3 4.45x2.65x1.8mm 1k Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Load Current Rating: | 180 mA |
| Load Voltage Rating: | 20 VAC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Output Type: | MOSFET |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Width: | 4.3 mm |
| Height: | 2.1 mm |
| Series: | AQY22-V |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Contact Form: | SPST (1 Form A) |
| Isolation Voltage: | 1.5 kV |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Solid State Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Tradename: | PhotoMOS |
| Type: | Controller |
HOT
29-221-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

G2RG-2A-X DC12
Brand:Omron Electronics

G5PZ-1A4-E DC12
Brand:Omron Electronics
IMB03IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

AQY4C2P1X
Brand:Panasonic Industrial Devices

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse

AQY215SX
Brand:Panasonic Industrial Devices

1-1462051-2
Brand:TE Connectivity / P&B

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






