Manufacturer No:1122880000
Manufacturer:Weidmuller
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays TRZ 24VDC 1CO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Industrial Relays |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Electromechanical Relay |
| Contact Termination: | Screw |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 6 A |
| Coil Termination: | Screw |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Coil Resistance: | 2.09 kOhms |
| Coil Current: | 11.5 mA |
| Switching Voltage: | 250 VAC 250 VDC |
| Contact Material: | Silver Nickel (AgNi) |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | TRZ |
| Length: | 87.8 mm |
| Width: | 6.4 mm |
| Height: | 90.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Weidmuller |
| Power Consumption: | 280 mW |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Relays |
| Unit Weight: | 1.114657 oz |
HOT
AQY215SX
Brand:Panasonic Industrial Devices

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity

G7EB-1A-E DC12
Brand:Omron Electronics

RGC1A60CM42GEN
Brand:Carlo Gavazzi

G6DN-1A-SL DC24
Brand:Omron Electronics

G3VM-61VY4-TR05
Brand:Omron Electronics

G3RV-ST500-D DC24
Brand:Omron Automation and Safety

DCNEV250-MP
Brand:Littelfuse

1122880000
Brand:Weidmuller

Z63000Z2910Z01Z48
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






