Manufacturer No:G3VM-351VY1-TR05
Manufacturer:Omron
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount 350V 110mA SOP 4 MOSFET RELAY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Load Current Rating: | 110 mA |
| Load Voltage Rating: | 350 VAC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Control Voltage Range: | 1.1 VDC to 1.4 VDC |
| Package / Case: | SOP-4 |
| Output Type: | MOSFET |
| Input Current: | 10 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 4.55 mm |
| Width: | 3.7 mm |
| Height: | 2.1 mm |
| Series: | G3VM-VY |
| Brand: | Omron Electronics |
| Product: | MOSFET Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Gull Wing Lead |
| Part # Aliases: | G3VM-351VY1(TR05) G3VM351VY1TR05 |
HOT
30-311-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

1032919
Brand:Phoenix Contact
G2RV-ST700-AP DC24
Brand:Omron Automation and Safety
ECP350BHBADA
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST700 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

2576140000
Brand:Weidmuller

TPSI2072QDWQRQ1
Brand:Texas Instruments

HE1AN-W-DC24V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

Z63000Z2910Z001Z78
Brand:TDK

G7L-2A-X-SI DC24
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






