Manufacturer No:2576140000
Manufacturer:Weidmuller
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays DRMKITP 24VDC 4CO LD/PB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | Industrial Relays |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Pluggable Relay |
| Contact Termination: | Push-In |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 5 A |
| Coil Termination: | Push-In |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Coil Resistance: | 630 Ohms |
| Coil Current: | 36.9 mA |
| Switching Voltage: | 250 VAC |
| Contact Material: | Silver Nickel (AgNi) |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | D |
| Length: | 82.3 mm |
| Width: | 30.6 mm |
| Height: | 101.8 mm |
| Brand: | Weidmuller |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
DCNLEV100-CAN
Brand:Littelfuse

K8AK-TH11S24VAC/DC
Brand:Omron Automation and Safety

2071567-1
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST501 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

29-321-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity
IMB02ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

G7EB-1A-E DC12
Brand:Omron Electronics
G2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G7EB-1AP1-E DC12
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






