Manufacturer No:TLP3412SRHA(TP,E
Manufacturer:Toshiba
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount PHOTORELAY 125C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Load Current Rating: | 400 mA |
| Load Voltage Rating: | 60 VAC 60 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Control Voltage Range: | 1.5 VDC |
| Package / Case: | VSON-4 |
| Output Type: | Photo MOSFET |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.45 mm |
| Height: | 1.3 mm |
| Brand: | Toshiba |
| Input to Output Isolation Method: | Optocoupler |
| On Resistance - Max: | 1.5 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 240 mW |
| Product: | Solid State Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Part # Aliases: | TLP3412SRHA(TPE(O |
HOT
G5PZ-1A-X DC12
Brand:Omron Electronics

G7EB-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics

G9KB-1A DC24
Brand:Omron Electronics

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK

G5PZ-1A-X DC24
Brand:Omron Electronics

Z63000Z2910Z001Z78
Brand:TDK

G3VM-401AY2
Brand:Omron Electronics
G2RV-ST700-AP DC24
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700 AC110
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






