Manufacturer No:TFX125.A
Manufacturer:Taoglas
Type:GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou
Description:Antennas Flexible Invisibile GNSS Antenna
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou |
| Product: | PCB Antennas |
| Minimum Frequency: | 1.17645 GHz |
| Maximum Frequency: | 1.602 GHz |
| Protocol - GPS GLONASS: | GNSS |
| Mechanical Style: | PCB Trace |
| Style: | Flexible |
| Gain: | - 5.67 dBic - 5.46 dBic - 4.71 dBic - 9.09 dBic - 9.09 dBic - 9.88 dBic |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 6:1 3:1 4:1 2:1 2:1 2:1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 6 Band |
| Mounting Style: | Adhesive |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | FAKRA Code C(M) |
| Application: | Automotive Commerical EV Charging Parking Bays Dignital Signage Display Screens POS Kiosks |
| Length: | 176 mm |
| Width: | 81.6 mm |
| Height: | 47 mm |
| Cable Type: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Cable Length: | - |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
MGM240LA22UIF2R
Brand:Silicon Labs

CFSA69594P1-B30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

217853-1000
Brand:Molex

ANT-W63WS6-IPW1-RPS
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

JODY-W354-00A
Brand:u-blox

ZED-F9H-01B
Brand:u-blox
453-00142R
Brand:Laird Connectivity

ANT-5GW-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240PA32VNA3R
Brand:Silicon Labs

L000320-01
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






