Manufacturer No:453-00148C
Manufacturer:Laird Connectivity
Type:Bluetooth Modules
Description:Bluetooth Modules - 802.15.1 Lyra 24P - Bluetooth v5.3 PCB Module (20dBm) with RF Trace Pad (Silicon Labs EFR32BG24) - Cut / Tape
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Product Category: | Bluetooth Modules - 802.15.1 |
| RoHS: | Details |
| Series: | Lyra 24P |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Output Power: | 20 dBm |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Cut Tape |
| Antenna: | Integrated |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Core: | ARM Cortex M-33 |
| Dimensions: | 15 mm x 12.9 mm x 2.15 mm |
| Height: | 2.15 mm |
| Length: | 15 mm |
| Memory Size: | 256 kB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Bluetooth Modules |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth BLE |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Supply Current Receiving: | 4.5 mA |
| Supply Current Transmitting: | 18.8 mA |
| Width: | 12.9 mm |
HOT
LARA-L6004D-00B
Brand:u-blox

JODY-W354-00A
Brand:u-blox
ANT-5GW-FPC-V100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

XBRR-24Z8US
Brand:DIGI

NEO-M9N-00B
Brand:u-blox

ENW-89854C1KF
Brand:Panasonic

A.85.A.101111
Brand:Taoglas
453-00148R
Brand:Laird Connectivity

XBRR-24Z8PS-J
Brand:DIGI

MIA-M10Q-00B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






