Manufacturer No:453-00170C
Manufacturer:Laird Connectivity
Type:Bluetooth Modules
Description:Bluetooth Modules - 802.15.1 Lyra 24S - Bluetooth v5.3 SIP Module with various antenna options (Silicon Labs EFR32BG24) - Cut / Tape
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Connectivity |
| Product Category: | Bluetooth Modules - 802.15.1 |
| RoHS: | Details |
| Series: | Lyra 24S |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Output Power: | 10 dBm |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Cut Tape |
| Antenna: | Integrated |
| Brand: | Laird Connectivity |
| Core: | ARM Cortex M-33 |
| Dimensions: | 7 mm x 7 mm x 1.18 mm |
| Height: | 1.18 mm |
| Length: | 7 mm |
| Memory Size: | 256 kB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Bluetooth Modules |
| Product Type: | Bluetooth Modules |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth BLE |
| other: | 625 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
| Supply Current Receiving: | 5.1 mA |
| Supply Current Transmitting: | 23.4 mA |
| Width: | 7 mm |
HOT453-00142R
Brand:Laird Connectivity

MGM240LA22UIF2R
Brand:Silicon Labs

453-00140R
Brand:Laird Connectivity
SRE3W084-S9P
Brand:Antenova

XBRR-24Z8CM
Brand:DIGI

JODY-W374-00A
Brand:u-blox

TFM.110A
Brand:Taoglas

BGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

XBRR-24Z8RM-J
Brand:DIGI

PDD61606C-200SMAM
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






