Manufacturer No:FTRA6971M6PBN-001
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas OMNIPHPMT698-7125MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | Phantom |
| Minimum Frequency: | 698 MHz |
| Maximum Frequency: | 7.125 GHz |
| Mechanical Style: | Module |
| Style: | Swivel |
| Gain: | 8.1 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 2.5:1 2:1 2.5:1 3.5:1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 7 Band |
| Mounting Style: | Stud Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | N Tye Female |
| Application: | Cellular |
| Height: | 96.5 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Laird External Antennas |
| Frequency: | 698 MHz to 7.125 GHz |
| Frequency Range: | 698 MHz to 7.125 GHz |
| Polarization: | Vertical |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
453-00147R
Brand:Laird Connectivity

ANT-W63-FPC2-M4-100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

MGM240PA32VNA3
Brand:Silicon Labs

L000340-01
Brand:TE Connectivity

OMB.915.B05F21
Brand:Taoglas

ANT-GNFPC-SHL1100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

MGM240LA22VIF2
Brand:Silicon Labs

CFSA69594P-B30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
453-00170C
Brand:Laird Connectivity
453-00148C
Brand:Laird Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






