Manufacturer No:KG100SABMD
Manufacturer:Quectel
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules LoRa FSK and BLE Wireless module for Amazon Sidewalk
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Quectel |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Interface Type: | I2C SPI UART |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm × 15 mm × 2.25 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Quectel |
| Core: | ARM Cortex-M33 |
| Memory Size: | 1 MB |
| Modulation: | FSK |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product: | Multiprotocol Modules |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| Protocol Supported: | GPS GNSS |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
LC79HALMD
Brand:Quectel

FXC.46.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

ESP32-C6-WROOM-1-N8
Brand:Espressif Systems

DBA6171C1-BSMAM
Brand:TE Connectivity

BGM240SB22VNA2
Brand:Silicon Labs

W1856
Brand:Pulse Electronics

CFSA69594P-B30D43F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

M2-JODY-W377-00C
Brand:u-blox

BGM240PB22VNA3R
Brand:Silicon Labs

BGM240SA22VNA2
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






