Manufacturer No:XBRR-24Z8RM
Manufacturer:DIGI
Type:Zigbee Modules
Description:Zigbee Modules - 802.15.4 Digi XBee RR PRO 2.4 Ghz Zigbee 3.0 RF Pad Ant MMT 1M/96K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Zigbee Modules - 802.15.4 |
| RoHS: | Details |
| Series: | XBRR |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Range: | 300 ft 2 mile |
| Data Rate: | 250 kb/s |
| Sensitivity: | - 103 dBm |
| Supply Voltage - Min: | 1.72 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Supply Current Transmitting: | 30 mA |
| Supply Current Receiving: | 14.5 mA |
| Output Power: | 19 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 |
| Packaging: | Tray |
| Antenna Connector Type: | Pad |
| Brand: | DIGI |
| Dimensions: | 19 mm x 13 mm x 2 mm |
| Interface Type: | Bluetooth I2C SPI UART |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Zigbee Modules |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
ANT-5GW-FPC-LH100M4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240PB32VNA3
Brand:Silicon Labs

LC79HALMD
Brand:Quectel

L000320-03
Brand:TE Connectivity

ANT-GNFPC-SHL1100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

CFSA69594P1-B30D3F
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

L000320-01
Brand:TE Connectivity
ANT-5GW-FPC-V100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

A.85.A.101111
Brand:Taoglas

ANT-W63-FPC2-M4-100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






