Manufacturer No:FXR.4030.52.0075X.A.dg
Manufacturer:Taoglas
Type:RFID/NFC Antennas
Description:Antennas Flex NFC Antenna
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | RFID/NFC Antennas |
| Product: | PCB Antennas |
| Type: | Flexible Low Profile Embedded Antenna |
| Protocol - Cellular NBIoT LTE: | Cellular |
| Mechanical Style: | PCB Trace |
| Style: | T-Pad Flexible |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Embedded |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | ACH Female |
| Center Frequency: | 13.56 MHz |
| Application: | Mobile Devices |
| Length: | 30 mm |
| Width: | 40 mm |
| Height: | 0.27 mm |
| Cable Type: | 75 mm Twisted Pair 28 AWG |
| Series: | FXR |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Cable Length: | 75 mm |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT453-00145C
Brand:Laird Connectivity

ESP32-C6-WROOM-1-N4
Brand:Espressif Systems

ANT-5GW-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

XBRR-24Z8RM
Brand:DIGI

JODY-W263-00B
Brand:u-blox

L000340-01
Brand:TE Connectivity

LC79HALMD
Brand:Quectel

ANT-GNFPC-SHL1100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

CFSA69594P-B30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

LEA-M8S-0
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






