Manufacturer No:BCS4430B6
Manufacturer:TDK
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 44x30x0.2mm 30uA at 2.6V (200Lx)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | BCS |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 44 mm |
| Width: | 30 mm |
| Thickness: | 0.18 mm |
| Application: | Beacon Charging and Powering Other Electronic Devices Clock Energy Harvesting Power Generation Element Smart Card Smart Lock Wearable Device Wireless Sensor Node |
| Brand: | TDK |
| Dimensions: | 44 mm x 30 mm x 0.18 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Film Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Power |
| Technology: | a-Si |
| Type: | Amorphous Silicon Low Illumination Solar Cell |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 4.2 V |
HOTAM-1801CA
Brand:Panasonic Battery

PT15-150
Brand:PowerFilm

BCS2717B6
Brand:TDK

LL200-2.4-37
Brand:PowerFilm

PT15-75
Brand:PowerFilm

ONP1.2-12x24
Brand:PowerFilm

200
Brand:Adafruit

ONP1.2-37x54
Brand:PowerFilm

FIT0333
Brand:DFRobot

LL200-3-37
Brand:PowerFilm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






