Manufacturer No:P7.2-150F
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 240mA@7.2V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | WeatherPro |
| Output Power: | 1.73 W |
| Maximum Output Current: | 240 mA |
| Maximum Output Voltage: | 7.2 V |
| Length: | 270 mm |
| Width: | 175 mm |
| Application: | Outdoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Output Voltage: | 11.1 V |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 11.1 V |
| Unit Weight: | 1.449999 oz |
HOT
CS-PIJUICE-16
Brand:Crowd Supply

RC7.2-75F
Brand:PowerFilm
AM-7S03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
7791400746
Brand:Weidmuller

PRT-14800
Brand:SparkFun

SC10072
Brand:OSEPP Electronics

CS-PIJUICE-18
Brand:Crowd Supply

BCSC241D4
Brand:TDK

313070002
Brand:Seeed Studio

SC20072
Brand:OSEPP Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






