Manufacturer No:RC7.2-75PSAF
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 120mA@7.2V Solar Module w/PSA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | RC Aircraft |
| Output Power: | 860 mW |
| Maximum Output Current: | 120 mA |
| Maximum Output Voltage: | 7.2 V |
| Length: | 270 mm |
| Width: | 90 mm |
| Brand: | PowerFilm |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | RC Aircraft |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 11.1 V |
| Unit Weight: | 0.300000 oz |
HOT
29250
Brand:Klein Tools

106990020
Brand:Seeed Studio
AM-1815CA
Brand:Panasonic Battery

INP1.2-12x34
Brand:PowerFilm

MPT2.4-21
Brand:PowerFilm

MPT3.6-75
Brand:PowerFilm

CS-MPSOLAR-06
Brand:Crowd Supply
AM-5902CAR
Brand:Panasonic Battery

313070003
Brand:Seeed Studio

PT15-75
Brand:PowerFilm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






