Manufacturer No:CS-MPSOLAR-06
Manufacturer:Crowd Supply
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Wiring Kit for Maker Power Solar board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Crowd Supply |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| Series: | Maker Power Solar |
| Output Power: | 10 W |
| Maximum Output Voltage: | 12 V |
| Length: | 85 mm |
| Width: | 56 mm |
| Brand: | Crowd Supply |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| Subcategory: | Power |
| Type: | Wiring Kit |
| Unit Weight: | 0.812183 oz |
HOT
BCSC491B6
Brand:TDK
AM-5706CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-1606CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
2747
Brand:Adafruit
AM-5815CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-8801CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-5902CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-5610CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-8701CAR
Brand:Panasonic Battery

313070000
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






