Manufacturer No:LW20/C
Manufacturer:LightWare
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules LW20/C 100 m Rangefinder module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | LightWare |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Laser Sensor |
| Sensing Distance: | 100 m |
| Resolution: | 1 cm |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Interface Type: | I2C Serial |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| IP Rating: | IP67 |
| Dimensions: | 30 mm x 43 mm x 20 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | Distance Height Measurement |
| Brand: | LightWare LiDAR |
| Height: | 20 mm |
| Length: | 43 mm |
| Product: | Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | LightWare Lidar LLC |
| other: | 1 |
| Width: | 30 mm |
| Unit Weight: | 0.705479 oz |
HOT
114993069
Brand:Seeed Studio

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

TMF8801-1BM
Brand:ams OSRAM

TR-EVO-MINI-USB
Brand:Terabee

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

110991068
Brand:Seeed Studio

PCL-M10-3E
Brand:Advantech
QT50UVR3FQ1
Brand:Banner Engineering
SX5-B6
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






