Manufacturer No:114090021
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules RPLiDAR S1 Portable ToF Laser Scanner Kit - 40M Range
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | ToF Laser Scanner |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Interface Type: | UART |
| Dimensions: | 55.5 mm x 55.5 mm x 51 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 11.382378 oz |
HOTSX5-M10
Brand:Banner Engineering

113990755
Brand:Seeed Studio

BAS6C-X00
Brand:Honeywell

SEN0460
Brand:DFRobot

2864273
Brand:Phoenix Contact

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

K50RPF-8060-LDQ
Brand:Banner Engineering

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

LTF12IC2LDQ
Brand:Banner Engineering

49000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






