Manufacturer No:PCL-M10-3E
Manufacturer:Advantech
Type:Acceleration Sensor Modules
Description:Acceleration Sensor Modules
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Acceleration Sensor Modules |
| Sensing Axis: | 2-Axis |
| Sensitivity: | 80 mV/g |
| Operating Supply Voltage: | 16 V to 28 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 30 mm x 30 mm x 14 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 15 mA |
| Product Type: | Acceleration Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
HOT
TF02 Pro-W RS485
Brand:Benewake

314990742
Brand:Seeed Studio

114992868
Brand:Seeed Studio

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee
SX5-R
Brand:Banner Engineering

VL53L7CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo

113990756
Brand:Seeed Studio
QT50R-EU-RHQ
Brand:Banner Engineering

MNS2-4-IN-WS-WR
Brand:Monnit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






