Manufacturer No:TR-AK-EVO-MINI-4
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TeraRanger Evo Mini Array Kit x 4
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | TeraRanger Evo Mini Array Kit |
| Sensing Distance: | 0.03 m to 3.3 m |
| Resolution: | 1 mm |
| Beam Angle: | 27 deg |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Operating Supply Current: | 109 mA |
| Interface Type: | UART USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Terabee |
| Description/Function: | 4 TR Evo Mini Sensors |
| Product: | Kits |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Tool Is For Evaluation Of: | Evo Sensor |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
TR-TW-EVO60M-8
Brand:Terabee

TB-LM-LXL-868
Brand:Terabee

SEN-16977
Brand:SparkFun

BGT60LTR11SAIPXUMA1
Brand:Infineon Technologies

VL53L7CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

KIT0150
Brand:DFRobot

114992561
Brand:Seeed Studio

SEN0395
Brand:DFRobot

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

314990621
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






