Manufacturer No:114992868
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SenseCAP S2102 - LoRaWAN Light Intensity Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Light Intensity |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 144.5 mm x 63 mm x 57 mm |
| For Use With: | Industrial Wireless Long-Distance Data Acquisition |
| Height: | 57 mm |
| Length: | 144.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 63 mm |
HOT
TC-LINK-200-OEM-1CH
Brand:LORD Microstrain

46000K
Brand:SpotSee

TB-IND-TOF-1-RS485
Brand:Terabee

SEN0375
Brand:DFRobot

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo

SCD30
Brand:Sensirion

114993071
Brand:Seeed Studio

LW20/C
Brand:LightWare LiDAR

314990740
Brand:Seeed Studio

SEN-16977
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






