Manufacturer No:SEN0366
Manufacturer:DFRobot
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules Infrared Laser Distance Sensor (50m/80m)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Distance Sensor |
| Sensing Distance: | 0.05 m to 50 m 0.05 m to 80 m |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5 V |
| Interface Type: | USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| IP Rating: | IP40 |
| Dimensions: | 48 mm x 42 mm x 18 mm |
| Brand: | DFRobot |
| Height: | 18 mm |
| Length: | 48 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Width: | 42 mm |
HOT
UTC-510P-F01E
Brand:Advantech

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee

TR-AK-EVO-MINI-4
Brand:Terabee

113990755
Brand:Seeed Studio

SEN0395
Brand:DFRobot
SX5-R
Brand:Banner Engineering

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech
QT50R-EU-RHQ
Brand:Banner Engineering

WISE-2410-NB
Brand:Advantech

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






