Manufacturer No:101020952
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules Grove - CO2 & Temperature & Humidity Sensor - SCD41
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Environmental Sensors |
| Type: | CO2 Temperature and Humidity Sensor |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 2.4 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Description/Function: | CO2Temperature & Humidity Sensor |
| Dimensions: | 10.1 mm × 10.1 mm × 13 mm |
| Height: | 13 mm |
| Length: | 10.1 mm |
| Minimum Operating Temperature: | -10 C |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 10.1 mm |
| Unit Weight: | 0.282192 oz |
HOT
2865751
Brand:Phoenix Contact

RIOT-002A
Brand:Nisshinbo

XM122
Brand:Acconeer

MNS2-4-IN-WS-WR
Brand:Monnit

GE-2098
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SCD30
Brand:Sensirion

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

PIR-02
Brand:OSEPP Electronics

TRDU5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

BHI260AP
Brand:Bosch Sensortec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






