Manufacturer No:ZMX-3DE2500HF-Q7
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules ZMX Series 3D Time of Flight Sensor; Fill Level Sensor; 272 x 208 pixels 60x45 degree FOV; Requires 1 power cable and 1 ethernet cable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC to 30 VDC |
| Operating Supply Current: | 2.5 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Mounting Style: | 50 mA |
| IP Rating: | IP65 |
| Brand: | Banner Engineering |
| Product: | Time-of-Flight Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | ZMX |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 813105 |
| Unit Weight: | 8.844793 oz |
HOT
BAS6C-H00
Brand:Honeywell

114090021
Brand:Seeed Studio

46000K
Brand:SpotSee

VL53L8CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

CM 5/41
Brand:SpotSee
SX5-B6
Brand:Banner Engineering

314990735
Brand:Seeed Studio

2908661
Brand:Phoenix Contact

Z25000Z2910Z001Z21
Brand:EPCOS / TDK

TF03-100 CAN
Brand:Benewake
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






