Manufacturer No:ULTRA-01
Manufacturer:OSEPP Electronics
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules PING Ultrasonic
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | OSEPP Electronics |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | PING Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 3 cm to 4 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 15 mA |
| Brand: | OSEPP Electronics |
| Product: | Distance Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 6 |
| Unit Weight: | 1.599999 oz |
HOT
MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

LT3NILV
Brand:Banner Engineering

VL53L8CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

314990622
Brand:Seeed Studio

114993071
Brand:Seeed Studio
ZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0505
Brand:DFRobot

PCL-M10-3E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






