Manufacturer No:114992870
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SenseCAP S2104 - LoRaWAN Soil Moisture and Temperature Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Soil and Temperature Sensor |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 144.5 mm x 63 mm x 57 mm |
| For Use With: | Wireless Soil Moisture and Temperature Sensor |
| Height: | 57 mm |
| Length: | 144.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 63 mm |
HOTZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

Z25000Z2910Z001Z21
Brand:EPCOS / TDK

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

101991021
Brand:Seeed Studio

TB-PCL-XL-LORA-EU-W
Brand:Terabee

2331211-3
Brand:TE Connectivity / P&B

ADPD144RI-ACEZ-RL7
Brand:Analog Devices

LTF12IC2LDQ
Brand:Banner Engineering

101990666
Brand:Seeed Studio

SEN0395
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






