Manufacturer No:GE-2098
Manufacturer:Amphenol
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules PRES & TEMP COMBINATION SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Temperature and Pressure Combination Sensors |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Height: | 69 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Panel |
| Operating Supply Current: | 7 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
HOT
LTF12IC2LDQ
Brand:Banner Engineering
ZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0348
Brand:DFRobot

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

SEN0385
Brand:DFRobot

114993071
Brand:Seeed Studio

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee

114090021
Brand:Seeed Studio

TB-LM-LXL-868
Brand:Terabee

LW20/C
Brand:LightWare LiDAR
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






