Manufacturer No:SEN0395
Manufacturer:DFRobot
Type:Position Sensor Modules
Description:Position Sensor Modules mmWave Radar - Human Presence Detection (9m)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Position Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | mmWave Radar Sensor |
| Interface Type: | GPIO UART |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 5 V |
| Operating Supply Current: | 90 mA |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | DFRobot |
| Description/Function: | mmWave Radar - Human Presence Detection (9 m) |
| Dimensions: | 28 mm x 24 mm |
| Length: | 28 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Product Type: | Position Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 24 mm |
HOT
114993069
Brand:Seeed Studio

114992868
Brand:Seeed Studio

113990756
Brand:Seeed Studio
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee

HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics

RIOT-002A
Brand:Nisshinbo
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

51000K
Brand:SpotSee

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

24101
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






