Manufacturer No:113990755
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Temperature Sensor Modules
Description:Temperature Sensor Modules LHT65 LoRaWAN Temperature & Humidity Sensor Built-in SHT20 - 915MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Temperature Sensor Modules |
| Type: | Humidity Temperature Sensor |
| Temperature Range: | - 40 C to + 125 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Accuracy: | +/- 2 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 135 mm x 70 mm x 30 mm |
| Height: | 30 mm |
| Length: | 135 mm |
| Product Type: | Temperature Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 70 mm |
| Unit Weight: | 4.840893 oz |
HOT
SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

SEN0375
Brand:DFRobot

MD-42688-P
Brand:TDK InvenSense

114992871
Brand:Seeed Studio

314990742
Brand:Seeed Studio

114090021
Brand:Seeed Studio

HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics

KIT0150
Brand:DFRobot

24114
Brand:SpotSee

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






